Powiększanie ust

Jednym z najwrażliwszych obszarów naszego ciała są usta. Ich okolice są dobrze unerwione, a co za tym idzie – wrażliwe na ból i podatne na siniaki.

Powiększanie ust – opinie

Efekty zabiegów kosmetycznych ust są łatwe do zaobserwowania, a same zabiegi są szeroko komentowane na różnych forach internetowych. Niektóre z opinii są całkowicie niezgodne z prawdą, dlatego warto zapytać o zdanie eksperta.

Powiększanie ust kwasem hialuronowym

W zależności od sposobu wykonania zabiegu na ustach pojawia się obrzęk trwający od 1 (gdy aplikacja została wykonana kaniulą) do 3 (gdy użyto igły) dni. Jest to naturalna reakcja organizmu na podanie kwasu. Jak już wspomniano – usta są niezwykle delikatne i nawet ich masaż powoduje zaczerwienienie. Jeżeli zatem poza obrzękiem nie pojawiają się żadne niepokojące objawy, po kilku dniach wszystko powinno wrócić do normy. Dobrze jest jednak stosować kremy przeciwobrzękowe (np. te z arniką). Nie zaleca się natomiast stosowania lodu, bo kwas hialuronowy może zlepić się w grudki.

Czy powiększanie ust boli?

Powszechnie obowiązujący mit głosi, że jakikolwiek zabieg w okolicach ust jest zawsze bardzo bolesny. Rzeczywiście – usta są bardzo wrażliwe na ból. Jednak odpowiednio dobrane środki pozwalają na zmniejszenie lub nawet wyeliminowanie nieprzyjemnych odczuć.

Najmocniejsze działanie uśmierzające ból ma znieczulenie stomatologiczne dla osób wyjątkowo na ten ból podatnych. W pozostałych przypadkach wystarczy użycie kremów znieczulających. Można na przykład zastosować TEOSYAL PureSense Kiss zawierający lidokainę, która łagodzi ból, oraz TEOSYAL RHA 2 z najnowszej gamy TEOXANE, a także użycie do samego zabiegu nie inwazyjnej igły, tylko kaniuli.

efekty powiększania ust

Powiększanie ust - efekty

Błędem jest postrzeganie powiększania ust jako zabiegu tylko i wyłącznie dla młodych kobiet. Zabieg z wykorzystaniem kwasu hialuronowego jest bowiem przeznaczony dla pań w każdym wieku, zmieniają się jedynie jego funkcje. W przypadku kobiet w młodszym wieku sprawi, że usta będą wydatniejsze i pełniejsze. Z wiekiem wargi nieco „bledną” i stają się węższe. Dlatego też dojrzalsze panie stosując kwas hialuronowy, mogą liczyć na przywrócenie swoim ustom dawnego wyglądu. Bardzo dobrze sprawdzi się tutaj np. preparat TEOSYAL RHA 1, który łączy w sobie dwa rodzaje kwasu hialuronowego: nieusieciowany i usieciowany. Taka kompozycja kwasu sprawia, że usta po aplikacji preparatu są bardzo nawilżone, a jednocześnie nadaje im niezwykle zadbany, naturalny wygląd. W ten sposób twarz wydaje się młodsza. Wspomniane efekty działania kwasu hialuronowego będą miały doskonały efekt zarówno u młodszych, jak i u starszych kobiet.

Powiększanie ust - przed i po

Kolejnym mitem funkcjonującym wokół zabiegów powiększania ust za pomocą kwasu hialuronowego jest ten, że po jego użyciu zawsze usta są większe – bez względu na ilość zastosowanego podczas zabiegu kwasu. Nic bardziej mylnego. Efekt zabiegu zależy bowiem od wielu czynników – przede wszystkim od chłonności tkanek, ale także od umiejętności osoby, która zabieg wykonuje. Najważniejsze znaczenie ma jednak cel, jaki chce osiągnąć pacjentka. Lekarz jest bowiem w stanie dobrać odpowiednią dawkę kwasu – inną gdy celem jest nawilżenie i ujędrnienie warg, a inną, gdy chodzi o powiększenie ust. W każdym przypadku dawka powinna być dobrana indywidualnie i odpowiednio do pacjentki, mając na uwadze jej predyspozycje i cel zabiegu.

Przy każdym zabiegu najistotniejsze jest to, by szczerze rozmawiać z lekarzem o swoich oczekiwaniach i obawach.

Autor

Zespół | megathik