Sposób na opadające powieki

Problem opadających powiek może na różne sposoby utrudnić nam życie codzienne. Przede wszystkim znacznie zaburza to nasz atrakcyjny wygląd i prezentuje się po prostu nieestetycznie. Istnieją również różne zdrowotne konsekwencje. Pole widzenia człowieka z opadającymi powiekami staje się znacznie ograniczone, co w niektórych sytuacjach może być nawet niebezpieczne i w dużym stopniu utrudnia wykonywanie codziennych czynności. Istnieje wiele przyczyn, które mogą wywoływać ten problem. Mogą to być zarówno urazy mechaniczne, różnego rodzaju choroby jak i naturalny proces starzenia. Na szczęście możliwości współczesnej medycyny pozwalają na skuteczną walkę z opadającymi powiekami.

Na opadające powieki najczęściej cierpią osoby starsze, choć może to spotkać człowieka w każdym wieku. Często wpływ na to ma genetyka. Pewne uwarunkowania tworzy również nasz styl życia oraz codzienne nawyki. W grupie podwyższonego ryzyka znajdują się na przykład osoby palące, które niezbyt dbają o zdrowie swojej skóry. Czynnikiem wywołującym tę dolegliwość może być również nadwaga.

Opadające powieki – przyczyny

Osoba z opadającymi powiekami nie wygląda zbyt atrakcyjnie. Stwarza wrażenie bardzo zmęczonej, zaniedbanej i niewyspanej. Jedną z głównych przyczyn jest tu starzenie się skóry. W sposób naturalny traci ona swoją elastyczność, co związane jest z mniejszą ilością kolagenu. Zwykle narażone są na to osoby po 40 roku życia, choć wiek nie jest tu żadną regułą.

Istnieją również inne czynniki, które wywołują ptozę. Jeśli u pacjenta opada tylko jedna powieka, to możemy mówić o uszkodzeniu któregoś z nerwów w danym obszarze skóry. W niektórych przypadkach opadające powieki oznaczają jednak coś znacznie poważniejszego. Może to być objaw choroby nowotworowej, guza mózgu lub udaru. Z tego powodu z takim problemem należy zgłosić się do lekarza, który będzie w stanie dokładnie go zdiagnozować.

zabiegi na opadającą powiekę

Opadające powieki – zabiegi

Istnieje wiele metod na radzenie sobie z problemem opadających powiek. Można korzystać ze specjalnych okularów, które podtrzymują je i pomagają w zachowaniu prawidłowego położenia. Czasami wykonuje się zabiegi chirurgiczne, szczególnie w sytuacjach, kiedy opadające powieki poważnie utrudniają pacjentowi normalne funkcjonowanie. W przypadku gdy problem wynika z obecności innej choroby, leczenie skupia się na niej. Po powrocie pacjenta do zdrowia problem znika zwykle samoistnie.

Zabiegi chirurgiczne są w tym przypadku bardzo skuteczne. Zwykle jednak lekarze decydują się na ich wykonanie jedynie w sytuacji, gdy opadające powieki w dużym stopniu uniemożliwiają osobie chorej normalne widzenie czy wykonywanie nawet prostych czynności. Trzeba pamiętać, że ceny takiego zabiegu mogą być dość wysokie i sięgać nawet 7 tysięcy złotych. Z tego powodu mało kto decyduje się na takie rozwiązanie wyłącznie z chęci poprawy swojego wyglądu.

Jak dbać o skórę wokół oczu?

Bardzo ważny jest wybór właściwych dla naszych potrzeb kosmetyków. Poszczególne produkty mogą znacznie różnić się od siebie swoim składem oraz właściwościami, trzeba zatem dobrze się zastanowić przed dokonaniem zakupu. Przy nanoszeniu kremu na skórę wokół oczu należy pamiętać, że jest ona znacznie cieńsza oraz delikatniejsza niż skóra w innych miejscach. Z tego powodu bardzo ważne jest wykonywanie spokojnych, niezbyt mocnych ruchów – w przeciwnym wypadku można jedynie uszkodzić skórę w tym miejscu. Zwykłe kosmetyki do pielęgnacji twarzy nie nadają się do stosowania na skórę wokół oczu, bowiem jest ona bardziej delikatna i posiada w tej kwestii dość duże wymagania. Należy unikać również regulacji brwi przy wykorzystaniu plastrów z woskiem, bowiem działają one na skórę wokół oczu bardzo szkodliwie.

Autor

Zespół | megathik