5 niezbędnych kosmetyków do pielęgnacji skóry, które powinna stosować każda kobieta po 40 roku życia

Jeśli jesteś zdyscyplinowana i od lat nie zmieniłaś sposobu pielęgnacji skóry, wiedz jedno - schematy pielęgnacyjne nie starzeją się dobrze! Certyfikowany dermatolog dr Douglas Key wyjaśnia, jak skutecznie odwrócić proces ujędrniania skóry i redukcji zmarszczek. Ważne jest, aby z wiekiem zmienić standard codziennej pielęgnacji skóry.

Czynnik genetyczny

Chociaż każdy starzeje się w inny sposób, przebiegiem tego procesu rządzą przede wszystkim nasze geny. Proces ten, zwany starzeniem wewnętrznym, ujawnia, że rozwój skóry u poszczególnych osób przebiega w sposób jednolity. Chociaż liczba komórek skóry, komórek barwnikowych i gruczołów tłuszczowych nie zmniejsza się z upływem czasu, ich integralność i funkcjonalność maleje wraz z wiekiem. Warstwy skóry stają się cieńsze, pigment staje się nieregularny, zmniejsza się produkcja elastyny i kolagenu, które tracą swoją zdolność strukturalną. Gruczoły tłuszczowe produkują mniej oleju, zmniejsza się ilość podskórnej tkanki tłuszczowej, a kości twarzy ulegają resorpcji i zapadają się. Skutkiem tego jest nierównomierny pigment, wgłębienia, obwisła skóra i więcej zmarszczek.

Pielęgnacja skóry A+

Ale są też dobre wiadomości. Mądra i skuteczna pielęgnacja skóry może zdziałać cuda w zakresie redukcji oznak starzenia się skóry oraz poprawy jej jakości i zdrowia. Zachęcamy naszych pacjentów do podjęcia kolejnego kroku, jakim jest połączenie domowej pielęgnacji skóry z zabiegami wykonywanymi w gabinecie, aby dosłownie odwrócić kalendarz piękna Twojej twarzy. Oto pięć kroków, które zaleca dr Key.

1. Krem z filtrem przeciwsłonecznym (SPF 45 lub wyższy)

Szybko wchłaniający się i lekki krem Ultra Shield SPF 50+ zapewnia codzienną ochronę przed szkodliwym promieniowaniem UVA i UVB o szerokim spektrum działania. Bogata w antyoksydanty, elegancka formuła idealnie wtapia się w skórę pod makijażem, nie pozostawiając białych śladów. Jego wodoodporność sprawia, że jest idealny dla osób prowadzących aktywny tryb życia na świeżym powietrzu i jest odpowiedni dla wszystkich rodzajów skóry.

2. Retinol

SkinMedica Retinol Complex 1.0 odmładza skórę, zmniejszając widoczność drobnych zmarszczek. Jest odpowiedni dla wszystkich typów skóry i może być stosowany jako wstępna pielęgnacja z Retinol Complex 0.25.

3. Serum antyoksydacyjne

Intensywna Obrona Ser um wykorzystuje botaniczne źródła witamin A, B, C, D i E. Udowodniono klinicznie, że w porównaniu z najlepszymi serum zapewnia rezultaty przeciwstarzeniowe, zmniejszając zmarszczki i linie mimiczne przy stosowaniu raz lub dwa razy dziennie.

4. Serum peptydowe

TNS® Advanced+ Serum poprawia wygląd struktury skóry, jej napięcie, drobne linie i grube zmarszczki. Jest to również jedyny produkt z czynnikiem wzrostu, który przeciwdziała wiotczeniu skóry, dając widoczne rezultaty już po dwóch tygodniach.

5. Delikatny preparat złuszczający

AHA/BHA Exfoliating Cleanser delikatnie usuwa martwy naskórek, poprawiając koloryt i strukturę skóry. Jest odpowiedni dla wszystkich typów skóry.

Linia podstawowa

Dr Key zaleca skupienie się na jakości, a nie na liczbie stosowanych produktów, zwracając szczególną uwagę na naukowo opracowane domowe zabiegi o formułach ukierunkowanych na rezultaty. Rozpoczęcie kuracji jest proste. Nawiąż współpracę z dermatologiem z certyfikatem, który pomoże Ci w podróży ku zdrowiu i urodzie skóry.

Autor

Zespół | megathik