Endermologia – sposób na cellulit

Każdy człowiek – szczególnie kobiety – marzy o dobrym wyglądzie zewnętrznym. Jednym z głównych czynników które wpływają na to w największym stopniu jest skóra. To, czy jest ona zadbana i zdrowa w znacznym stopniu decyduje, czy prezentujemy się atrakcyjnie w oczach innych ludzi. Niestety, istnieje wiele problemów skórnych które mogą rujnować nasz wygląd zewnętrzny. Należy do nich cellulit, prawdziwy koszmar wielu kobiet. Można na wiele sposobów ograniczać takie problemy, głównie za pomocą odpowiednich kosmetyków i ćwiczeń poprawiających kondycję skóry. Takie środki są jednak doraźne i zwykle nie dają trwałych efektów. Najlepszym sposobem na całkowite pozbycie się cellulitu jest endermologia. Dzięki temu zabiegowi można przynajmniej na pewien czas zapewnić sobie nienaganny wygląd skóry. Wykonuje się go w gabinetach kosmetycznych, zatem wystarczy tylko bliżej się nim zainteresować.

Endermologia LPG

Zabieg endermologii jest bezpieczny i całkowicie nieinwazyjny. Jest to jednocześnie jedna z najstarszych i najlepiej znanych metod redukowania cellulitu. Skóra dotknięta takimi zmianami wygląda jak podziurawiona niczym ser; staje się nierówna i nieprzyjemna zarówno w wyglądzie, jak i w dotyku. Podstawą zabiegu jest delikatny masaż wykonywany specjalnym urządzeniem wyposażonym w dwie rolki. Do tego stosuje się urządzenie ssące, którego zadaniem jest rozciąganie tkanki i poprawa jej elastyczności. Endermologia cieszy się zwykle większą popularnością, niż inny zabieg do usuwania cellulitu – liposukcja. Główną tego przyczyną jest fakt, że endermologia jest zabiegiem nieinwazyjnym oraz prostym i bezbolesnym w wykonaniu.

Endermologia jest ponadto zabiegiem wpływającym pozytywnie na wiele innych aspektów naszego zdrowia. Skóra w czasie jego wykonywania staje się bardziej napięta, dzięki czemu możliwe jest zniwelowanie cellulitu. Zabieg poprawia jednocześnie krążenie, działa odprężająco i łagodzi ból mięśni. Pacjent odczuwa go jako delikatny, bardzo przyjemny masaż wykonywany specjalnym urządzeniem z dwiema rolkami. Do tego stosuje się tutaj system ssący, który pozwala na odsysanie tłuszczu i poprawę zarówno wyglądu skóry, jak i całej sylwetki. Właściwie jedyną wadą tego zabiegu jest to, że efekty nie przychodzą tu od razu. W wielu przypadkach konieczne jest wykonywanie go nawet ponad 20 razy. Do tego nie są one trwałe, przez co zabieg musi być regularnie powtarzany.

zabieg endermologii

Endermologia – w jakim wieku?

Endermologię można wykorzystywać niemalże u każdego dorosłego człowieka. Zabieg ten jest jednak najskuteczniejszy po 30 i przed 45 rokiem życia, kiedy skóra jest najbardziej podatna na takie zmiany. Najlepsze efekty zobaczy jednak osoba, która regularnie uprawia sport oraz dba o swoją skórę na inne sposoby. Często korzystają z tego osoby z nadwagą, bowiem zabieg pozwala na czasową poprawę sylwetki.

Endermologia – jakie są efekty?

Niestety, zabieg nie daje możliwości całkowitego zlikwidowania cellulitu, ale jego efekty i tak są dobrze widoczne. Skóra staje się dzięki niemu znacznie zdrowsza, a sam pacjent odczuwa lepsze samopoczucie i więcej energii. Warto jedynie pamiętać, że efekty zabiegu są tymczasowe i nie utrzymują się przez cały czas. Jest to zatem rozwiązanie doraźne, z którego należy korzystać regularnie.

Endermologia – skutki uboczne

Nie stwierdzono żadnych szkodliwych efektów endermologii. Osoby, które są szczególnie wrażliwe na ból mogą co prawda odczuwać w czasie zabiegu pewien dyskomfort, ale nie będzie on zbyt wielki. Do tego mogą pojawić się bóle niektórych części mięśni, jak po każdym solidnym masażu. Takie objawy mijają jednak bardzo szybko.

Endermologia – ile zabiegów?

Do osiągnięcia zadowalających, czasowych efektów potrzeba zwykle minimum 14 powtórzeń zabiegu. Sprawia to, że istotną kwestią są tutaj finanse – cała terapia endermologii kosztuje mniej więcej tyle, ile zabieg liposukcji dający znacznie bardziej trwałe efekty.

Autor

Zespół | megathik