Usuwanie rozstępów – jak wygląda zabieg?

Usuwanie rozstępów to rozwiązanie dla tych kobiet, które odczuwają silne pragnienie skutecznego usunięcia bardzo szpecących zmian skórnych. Dzięki laserowemu usuwaniu uszkodzonych warstw skóry każda kobieta może zyskać młodszy i przede wszystkim zdrowszy wygląd. Każdy zabieg jednak, co jest naturalne, może wiązać się z ryzykiem skutków ubocznych stosowania lasera. Dlatego tak ważne jest, by każda kobieta zdecydowana na laserowe usunięcie rozstępów poświęciła czas na znalezienie renomowanej kliniki. Tylko w ten sposób zmniejszy się istniejące ryzyko. Warto wspomnieć, że oprócz laserowego usuwania rozstępów istnieją także inne sposoby, mianowicie kremy i masaże, jednak żadne nie są tak skuteczne jak zabiegi z wykorzystaniem lasera.

Usuwanie rozstępów — wskazania

Laserowe usuwanie rozstępów to metoda, która umożliwia zniwelowanie rozstępów z każdej częścią ciała, mianowicie brzucha, ud, piersi, rąk, a także nóg. Jest to równocześnie zdecydowanie najbardziej popularna forma pozywania się rozstępów, ponieważ jest bardzo skuteczna. Niestety nie każdemu udaje się dzięki tej metodzie pozbyć rozstępów.

Istnieją liczne przeciwskazania do laserowego usuwania rozstępów, do których należą:

  • choroby nowotworowe,
  • cukrzyca,
  • opryszczka,
  • świeża opalenizna,
  • skłonność do blizn.

Laserowe usuwanie rozstępów

Sam zabieg laserowego usuwania rozstępów polega na tym, że dzięki laserowej wiązce usuwa się cienkie warstwy skóry wokół istniejących rozstępów. Co bardzo ważne, laserowe usuwanie blizn daje zdecydowanie lepsze rezultaty niż wycinanie chorej skóry, bo jedynie laser, a dokładnie jego światło zaburza molekularne wiązania w tkance. Prowadzi to do jej ablacji. Po zabiegu laserowego usuwania zmian skora szybko się goi, a na miejsce usuniętych warstw tworzą się nowe - zdrowe.

Na czym polega samo działanie lasera? Na skutek działania lasera złuszcza się stary naskórek. Laser wysyła impulsy do ciała kobiety. Ich celem jest pobudzenie procesów odnowy skóry, te natomiast umożliwiają regenerację skóry właściwej. W zakresie usuwania rozstępów laserem można wymienić dwie techniki: frakcyjną i dermabrazję. W sytuacji, gdy stosuje się laser frakcyjny, na ciało kieruje się wiązkę promieniowania, która działa na skórę wybiórczo. Dermabrazja laserowa z kolei prowadzi do całkowitego złuszczenia naskórka.

usuwanie rozstępów laserowo

Usuwanie rozstępów — efekty

Na efekty laserowego usuwania rozstępów wpływa stopień ich zaawansowania, a także ich wiek. Im starsze i im bardziej poważne rozstępy, tym trudniejsze staje się ich usunięcie. Pacjentka średnio potrzebuje około dziesięciu sesji, by w pełni pozbyć się problemu. W większości przypadków usuwanie rozstępów daje bardzo dobre efekty, jednak czasami zdarza się, że nawet pomimo dokończenia serii zabiegów nie są one usunięte, a jedynie zmniejsza się ich widoczność.

Usuwanie rozstępów — okres rekonwalescencji

Tuż po samym zabiegu skóra, na którą padało światło lasera, jest zaczerwieniona i wrażliwa. Powodem tego jest fakt, że warstwy skóry chorej zostały usunięte, a nowe są dopiero na etapie formowania się. Czasami na skórze mogą pojawiać się pęcherze albo inne objawy typowe dla poparzenia skóry, jednak zazwyczaj szybko ustępują. Proces gojenia się po zabiegu może trwać nawet kilka dni, jakkolwiek zdarzają się przypadku, gdy wydłuża się do dwóch tygodni, szczególnie w przypadku zabiegów przeprowadzanych na większym obszarze ciała.

Sam zabieg sprawia, że skóra staje się zaczerwieniona i obrzęknięta. Powikłania po zabiegu laserowego usuwania rozstępów w większości przypadków są wynikiem niewprawnego posługiwania się laserem, co prowadzi do uszkodzenia tkanki. Zmniejszenie ryzyka tego typu komplikacji polega na wybraniu osoby wykwalifikowanej i doświadczonej do wykonania zabiegu. Dlatego też warto wcześniej przeczytać informacje i opinie o ośrodkach wykonujących ten zabieg, a następnie wybrać ten najlepszy z nich.

Laserowe usuwanie rozstępów to zasadniczo bezpieczny zabieg. Jego niewątpliwymi zaletami są: krótki czas powrotu do zdrowia, wysoka skuteczność w usuwaniu blizn i bardzo mała inwazyjność w porównaniu z zabiegami chirurgicznymi.

Autor

Zespół | megathik