Laser frakcyjny – jakie są efekty po zabiegu?

Przy pomocy lasera, możliwe jest osiągnięcie niezwykłych efektów w procesie regeneracji skóry. W tym momencie, jest to jeden z najbardziej skutecznych zabiegów nieinwazyjnych tego rodzaju, które sprawiają, że skóra wygląda młodziej, jest jędrniejsza i pozbawiona niedoskonałości. To jednak nie jedyna zaleta zabiegów wykonywanych laserami. Z ich pomocą można się również pozbyć owłosienia, pieprzyków, blizn oraz znamion. Jeśli chodzi stricte o kosmetologię, to najczęściej używane są lasery diodowe, frakcyjne oraz neodymowo-yagowe, jak również urządzenia świetlne. W tym artykule jednak, postaramy się opisać zalety korzystania z zabiegów laserem frakcyjnym.

Laser frakcyjny - działanie

Przy pomocy lasera frakcyjnego, który jest niezwykle nowoczesnym sprzętem, można trwale zregenerować ludzką skórę. Podczas zabiegu w sposób kontrolowany oraz zamierzony uszkadzane są komórki skóry. Dzięki temu, zintensyfikowane zostają naturalnie występujące w naszym organizmie procesy odbudowy tychże komórek. Woda, która jest magazynowana w naszej skórze pochłania emitowaną przez laser frakcyjny energię świetlną. Podgrzana woda odparowuje, a wysoka temperatura sprawia, że komórki zostają uszkodzone. Powstałe w ten sposób mikrourazy powodują rozpoczęcie się procesów regeneracji, a to oznacza również, że powstają nowe włókna kolagenowe.

Laser frakcyjny – efekty

Każdy kto chciałby spowolnić proces starzenia się swojej skóry, lub też pozbyć się zmarszczek, może skorzystać z zabiegów laserem frakcyjnym. Bez względu na wiek, każda kobieta może uzyskać efekt młodziej wyglądającej skóry. Seria zabiegów takim laserem wpływa na zwiększenie się napięcia skóry, jej rozjaśnienie oraz zagęszczenie. Możemy się również w ten sposób pozbyć pękniętych naczynek, rozszerzonych porów oraz zmarszczek, które najczęściej pojawiają się w okolicy ust i oczu.

laser frakcyjny twarzy

Laser frakcyjny – ablacyjny i nieablacyjny

Istnieją dwa typu laserów frakcyjnych, których używa się podczas wykonywania zabiegów kosmetycznych. Jednym z nich jest laser nieablacyjny, który to tworzy mikrouszkodzenia jedynie wewnątrz skóry, dzięki czemu może się ona zagoić w krótszym czasie. W przypadku lasera ablacyjnego natomiast, skóra zostaje uszkodzona wewnątrz i na zewnątrz, przez co po zabiegu ulega mocnemu złuszczeniu. To z kolei gwarantuje dostrzegalne odświeżenie skóry, choć musimy być przygotowani na to, że pojawi się na niej rumień i obrzęk. Skóra goi się też trochę dłużej.

Laser frakcyjny - przeciwwskazania

Rezultaty jakie można osiągnąć po serii zabiegów laserem frakcyjnym są fantastyczne, jednak istnieje sporo przeciwwskazań, o których powinniśmy pamiętać. Przede wszystkim z jakiejkolwiek laseroterapii nie powinny korzystać kobiety w ciąży lub karmiące piersią. Zabiegowi nie mogą się też poddawać osoby posiadające świeżą opaleniznę, gdyż z kąpieli słonecznych powinniśmy zrezygnować co najmniej 6 tygodni przed umówioną wizytą w gabinecie. Z kolei na 2 tygodnie przed zabiegiem należy zaprzestać używania samoopalaczy oraz balsamów brązujących.

Przeciwwskazaniem może być również choroba, z którą się zmagamy. Chodzi tutaj chociażby o łuszczycę oraz choroby autoimmunologiczne, bielactwo, nowotwory, guzy, opryszczkę, czy epilepsję oraz cukrzycę, która nie jest uregulowana.

Pół roku przed planowanym zabiegiem laserem frakcyjnym należy też zakończyć przyjmowanie retinoidów, tretynoidów i izotretynoidów. Ponadto, na dobę przed laseroterapią nie wolno spożywać napoi alkoholowych i używać kosmetyków, które zostały stworzone na bazie alkoholu.

Autor

Zespół | megathik