Lifting twarzy – na czym polega?

W obecnych czasach być może bardziej niż kiedykolwiek kultywowane jest piękno młodości. Niegdyś ceniono starość i jej mądrość, ponieważ nie wszyscy dożywali sędziwego wieku i niewiele się w ciągu życia zmieniało. Dziś młodość oznacza lepsze przystosowanie do współczesnego świata i szybko zachodzących w nim zmian, lecz również i atrakcyjność fizyczną. W czasach, gdy istnieje mnóstwo doskonałych kosmetyków i zabiegów, które pomagają zatrzymać młodość, wręcz oczekuje się, żeby jak najdłużej mieć atrakcyjny wygląd. Lifting twarzy to jeden z tych zabiegów, który w tym pomaga. Czym dokładnie jest i na jakie efekty można liczyć po poddaniu się mu? Czy to w ogóle bezpieczne?

Co to jest lifting twarzy?

Istnieją różne rodzaje zabiegów odmładzających – mniej lub bardziej ingerujące w organizm. Lifting twarzy z pewnością nie należy do tych najlżejszych, ale dzięki temu pozwala na osiągnięcie świetnych wyników. To jeden z najtrudniejszych zabiegów w chirurgii plastycznej, dlatego też musi zostać wykonany z wielką precyzją i przez osobę z dużymi umiejętnościami. Nacięcia skóry, które są podstawą późniejszych działań, wykonuje się:

  • powyżej małżowiny usznej w obszarze skóry owłosionej skroni
  • w dół przed uchem
  • za małżowiną uszną do góry
  • poprzecznie do owłosionej skóry okolicy potylicznej.

Następnie uwalnia się skórę na całym policzku oraz – jeśli to również konieczne – na szyi. Skraca się powięź policzkową, by policzek wyglądał młodziej. Na szyi naciąga się zaś mięsień szeroki, czego skutkiem jest wyraźne jej odmłodzenie. Z uwagi na fakt, że zwykle to właśnie utrata owalu twarzy i opadnięcie policzków oraz zmarszczki widoczne na szyi sprawiają, że twarz prezentuje się starzej, te kilka czynności jest w stanie odmłodzić wizualnie daną osobę. Na końcu skraca się jeszcze nadmiar skóry, żeby reszta twarzy uległa wygładzeniu. Na sam koniec zakłada się jeszcze drenaże dla kontroli krwawienia. Uzyskiwany w ten sposób efekt jest długotrwały i pozwala wizualnie odmłodzić oblicze o wiele lat. Do drobniejszych zabiegów również można się kwalifikować. Można też – w zależności od potrzeb – wybrać jedynie lifting policzków, albo tylko lifting szyi.

efekty liftingu twarzy

Lifting twarzy - efekty

Lifting twarzy pomaga nie tylko zewnętrznie, lecz również i wewnętrznie. Przede wszystkim dlatego, że osoby, które czuły się mniej atrakcyjnie, znów nabierają pewności siebie. Stają się bardziej radosne, otwarte, z optymizmem podchodzą do życia. Dzięki temu psychicznie dopasowują się do wieku, na który wyglądają. Skoro więc wyglądają młodziej, zachowują się również tak, jakby odmłodnieli. Skutkuje to również podejmowaniem wyzwań życiowych, na które wcześniej dane osoby nie były z jakichś względów gotowe. Jeśli podnosi się nasza pewność siebie, wzrasta również nasze poczucie wartości. A więc mamy większą siłę przebicia – nie mówiąc już o tym, że młodszy wygląd pomaga zdecydowanie w życiu osobistym i zawodowym.

Istnieją jednak pewne zalecenia, do których trzeba się stosować. Chodzi tu oczywiście o zlecenia pozabiegowe. O czym trzeba pamiętać?

  • unikać wysokich temperatur przez pół roku
  • chronić się przed nasłonecznieniem przez pół roku
  • nie wykonywać nawet prostych czynności, które wymagałyby jednak wysiłku fizycznego przez okres 3 tygodni od zabiegu
  • nie uprawiać żadnych sportów wymagających wysiłku fizycznego przez okres 6 tygodni od zabiegu
  • nie korzystać z solarium, sauny i nie opalać się przez 6 miesięcy po operacji.

To oczywiście jedynie część zaleceń i wskazówek, jakie otrzymuje pacjent po zabiegu.

Autor

Zespół | megathik