Powody, dla których warto rozważyć terapię hormonalną dla mężczyzn

Słyszałeś o terapii hormonalnej. Być może myślałeś, że jest ona przeznaczona tylko dla kobiet. Pomyśl jeszcze raz. Terapia hormonalna może pomóc mężczyznom tak samo skutecznie, jeśli chodzi o wahania hormonalne. Jeśli jesteś mężczyzną i zauważyłeś, że Twoje ciało przechodzi pewne niewyjaśnione zmiany w miarę zbliżania się do wieku średniego, winne mogą być Twoje hormony. Dzięki terapii hormonalnej możesz wrócić na właściwe tory. Nadszedł czas, abyś znów poczuł się sobą, ale najpierw musisz zrozumieć, co dzieje się w Twoim wnętrzu.

Hormony reprodukcyjne pomagają Ci czuć się zdrowo

Twoje hormony reprodukcyjne robią więcej niż tylko utrzymują Twój układ rozrodczy w równowadze. Odgrywają one ważną rolę w twoim samopoczuciu, zwłaszcza testosteron. Kiedy jesteś w późnych nastolatkach i wczesnych latach dwudziestych, Twój poziom hormonów jest najwyższy. Jest to moment w Twoim życiu, w którym możesz czuć się jak Superman. Jesteś silny i pełen energii. Z łatwością podejmujesz się ciężkich treningów i utrzymujesz formę. Czujesz się i wyglądasz dobrze.

Z wiekiem poziom tych hormonów spada. Do czasu, gdy osiągniesz wiek czterdziestu lat, możesz zacząć zauważać różnicę w tym, jak się czujesz. Możesz stać się zmęczony przez cały czas, nawet jeśli masz dużo snu. Twoja siła może zacząć cię zawodzić, a waga może zacząć piąć się w górę. Drażliwość jest powszechna. Innym problemem jest utrata libido seksualnego. Podczas gdy niektórzy mężczyźni przechodzą przez tę fazę życia bez żadnych problemów, Ty możesz czuć się jak zegar, któremu kończą się baterie. Jeśli twoje hormony są przyczyną twoich objawów, terapia hormonalna może ci pomóc.

Co może zrobić dla Ciebie terapia hormonalna?

Kiedy rozpoczniesz terapię hormonalną, Twój poziom hormonów wróci do poziomu, w którym powinien się znajdować. Przy konsekwentnym leczeniu, niepokojące objawy powinny ustąpić. Będziesz w stanie uzyskać swoją wagę z powrotem na torze, czuć się energiczny ponownie i uzyskać swoją siłę z powrotem. Twoje nastroje wyrównają się, a ty znów będziesz zainteresowany w sypialni. Wszystko polega na utrzymaniu równowagi w organizmie. Kiedy coś jest nie tak, poczujesz to. Słuchaj, co twoje ciało próbuje ci powiedzieć i szukaj rozwiązań.

Autor

Zespół | megathik