Rozszerzone naczynia krwionośne – jak się ich pozbyć?

Skóra to największy organ w ciele człowieka. Wielu z nas nie zdaje sobie z tego sprawy, ale sama w sobie stanowi ona bardzo złożony system, w którym odbywa się mnóstwo naturalnych procesów. Istnieje w związku z tym wiele różnych czynników które wpływają na to, jak wygląda nasza skóra – a to z kolei decyduje o całym naszym wyglądzie zewnętrznym. Niektóre procesy mogą niestety sprawić, że prezentujemy się w oczach innych ludzi znacznie mniej atrakcyjnie. Wielu ludzi ma na przykład problemy z rozszerzonymi naczyniami krwionośnymi. Mogą one być wywoływane przez różne czynniki, ale efekt zawsze jest ten sam – znacznie pogorszony wygląd zewnętrzny.

Rozszerzone naczynia krwionośne – przyczyny

Rozszerzanie się naczyń krwionośnych w skórze człowieka może wynikać z najróżniejszych przyczyn. Niezależnie od tego, jakim czynnikiem zostały wywołane, zmiany te są dobrze widoczne gołym okiem. Samo ich zakrywanie nie zawsze jest wystarczająco skuteczne i na pewno nie pomoże nam w całkowitym pozbyciu się problemu. Jeśli jednak skorzystamy z odpowiednich środków, to będziemy w stanie w pełni usunąć takie defekty naszej skóry.

Naczynia krwionośne w skórze zazwyczaj nie rozszerzają się z powodu wewnętrznych procesów zachodzących w ciele człowieka; jest to wywoływane w dużej mierze przez czynniki zewnętrzne. Charakterystyczną przyczyną jest tutaj działanie promieni UV. Problem z rozszerzającymi się naczyniami bardzo często mają osoby spędzające dużo czasu na słońcu lub regularnie korzystające z solarium. Inne warunki pogodowe, takie jak często i gwałtowanie zmieniająca się temperatura również nie służą naczyniom krwionośnym. Stosowanie niektórych środków do skóry – przede wszystkim maści sterydowych – także przyczyniają się do tego problemu.

Oprócz czynników zewnętrznych istnieje też kilka przyczyn wewnętrznych które mogą powodować rozszerzanie naczyń krwionośnych. Niekiedy jest to po prostu wrodzony defekt, z którym można poradzić sobie jedynie przy pomocy odpowiednich zabiegów i leków.

leczenie rozszerzonych naczyń krwionośnych

Sposób na rozszerzone naczynia krwionośne

Istnieje szereg zabiegów kosmetycznych które pozwalają na zlikwidowanie problemu rozszerzonych naczyń krwionośnych. Jednym z nich jest elektroagulacja. Wykorzystuje się w niej prąd o wysokiej częstotliwości, jednak nie ma się czego obawiać. Zabieg w rzeczywistości jest bardzo prosty, a pacjent nie odczuwa przy nim żadnego dyskomfortu. Jest dodatkowo szybki w wykonaniu i nie wymaga żadnych szczególnych przygotowań. Innym zabiegiem jest skleroterapia. Dzięki wstrzyknięciu w naczynia krwionośne specjalnego środka można skutecznie je zamknąć i zlikwidować cały problem. Zabieg ten nie jest jednak zbyt uniwersalny i z reguły wykonuje się go jedynie na nogach.

Laser na rozszerzone naczynka

Istnieją również zabiegi, w których wykorzystuje się specjalny laser. Nie ma wątpliwości co do wysokiej skuteczności tej metody, ale jednocześnie może ona nieść ze sobą kilka skutków ubocznych. Przede wszystkim na skórze mogą pojawiać się potem niewielkie przebarwienia lub nawet blizny, które stanowić będą kolejny problem do usunięcia.

Każdy organizm jest inny – niektórzy ludzie są po prostu bardziej podatni na rozszerzanie naczyń krwionośnych, niż pozostali. Każdy może jednak zrobić bardzo wiele, aby zminimalizować ryzyko występowania takich problemów. Przede wszystkim trzeba uważać na warunki pogodowe, które mogą być szkodliwe dla naszej skóry. Warto wystrzegać się zbyt częstych wizyt w solarium i ostrożnie podchodzić do opalania się w ostrym słońcu. Trzeba również zadbać o zdrową dietę, która będzie obfitowała w składniki odżywcze niezbędne dla zdrowia naszej skóry.

Autor

Zespół | megathik