Mezoterapia igłowa – najpopularniejszy zabieg medycyny estetycznej

Mezoterapia igłowa (mezoterapia iniekcyjna) to obecnie jeden z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Polega on na dostarczeniu do skóry właściwej kwasu hialuronowego i substancji odżywczych - witamin, aminokwasów, mikroelementów i peptydów biomimetycznych. Odbywa się przy pomocy iniekcji, a więc za pomocą strzykawki i igły. Dzięki temu substancje aktywne preparatów trafiają od razu do miejsc, które ich potrzebują.

Po konanie bariery naskórka za pomocą iniekcji pozwala na uzyskanie szybkich efektów rewitalizacyjnych. Składniki aktywne mają szanse na szybkie działanie, gdyż są wstrzykiwane do skóry właściwej, co zapewnia im optymalne stężenie.

Obecnie zabiegi mezoterapii igłowej są stosowane w biorewitalizacji skóry poprzez dwa różne mechanizmy działania. Pierwsze to działanie substancji wstrzykiwanych w skórę. Drugie z kolei to efekt ogniskowego gojenia się skóry oraz jej samoregeneracji po licznych nakłuciach powstałych w czasie zabiegu.

W medycynie estetycznej najczęściej wykorzystywane są gotowe preparaty do mezoterapii, które są produkowane w celu likwidacji danego problemu. Znacznie rzadziej takie koktajle lecznicze są dobierane indywidualnie przez lekarza. Stanowią wówczas mieszankę związków leczniczych, odżywczych i regenerujących. 

Mezoterapia igłowa jest również metodą podawania substancji leczniczych, którą stosuje się w czasie likwidacji lokalnego nadmiaru tkanki tłuszczowej, cellulitu czy rozstępów.

zabieg mezoterapii igłowej

Mezoterapia igłowa – na czym polega?

Zabieg ten polega na wstrzykiwaniu co około 1 cm do skóry właściwej niewielkich dawek substancji odżywczych. Zabieg odbywa się na twarzy lub innych częściach ciała, które mają zostać podane rewitalizacji. W czasie jednego zabiegu powstają małe grudki, w których znajduje się preparat leczniczy. Grudki te oraz ślady po wkłuciach znikają po kilkudziesięciu godzinach od zabiegu, a składniki aktywne preparatu ulegają wchłonięciu. Przy tym skutecznie nawilżają skórę, działając profilaktycznie i stymulując ją do procesów regeneracyjnych,.

Mezoterapia igłowa stosowana jest na twarzy, powiekach, szyi, dekolcie, rękach i wszędzie tam, gdzie skóra zdążyła utracić już swoją jędrność i elastyczność. Do zabiegu mezoterapii iniekcyjnej nie trzeba się w specjalny sposób przygotowywać. Nie powoduje on nadwrażliwości na słońce i stosowany może być przez cały rok. Mezoterapia stosowana może być na każdym typie skóry, nawet na skórze delikatnej i bardzo cienkiej.

Mezoterapia igłowa – kiedy widać efekty?

Zabiegi mezoterapii igłowej prowadzą do skutecznego i głębokiego nawilżenia skóry. Skutecznie uzupełniają niedobory witamin i minerałów, a także wspomagają procesy mikrokrążenia. Za sprawą stymulacji komórek prowadzą do produkcji nowych włókien kolagenowych, które są odpowiedzialne za elastyczność skóry. Redukują oznaki starzenia się. Poprawa gęstości skóry jest widoczna już po kilku zabiegach.

Za sprawą serii zabiegów mezoterapii iniekcyjnej poprawie ulega nie tylko struktura skóry, ale i jej funkcjonalność. W rezultacie prowadzi to do pogrubieni naskórka oraz poprawy jego funkcji. Pogrubienie skóry czy naskórka prowadzi do redukcji istniejących już zmarszczek czy zasinień pod oczami. Skóra odzyskuje swój młody i zdrowy wygląd.

Zabiegi mezoterapii wskazane są zwłaszcza wówczas gdy problemem jest zmęczona, wiotka, pozbawiona elastyczności  czy napięcia skóra. Zabieg ten sprawdzi się także świetnie w przypadku uszkodzeń posłonecznych, brzydkich przebarwień, zaburzeń rogowacenia i blizn pourazowych oraz potrądzikowych.

Autor

Zespół | megathik