Jak zlikwidować cienie pod oczami?

Cienie pod oczami to jeden z najczęściej występujących defektów, który może całkowicie zrujnować nasz wygląd zewnętrzny. Każdy chyba zgodzi się z tym, że nie wygląda to zbyt estetycznie; sprawiamy wówczas wrażenie bardzo zaniedbanych i przemęczonych. Istnieje wiele przyczyn, które mogą wywoływać takie problemy. Niekiedy dziedziczymy je od starszych członków naszej rodzinny, czasami wynikają też z naturalnych procesów – między innymi starzenia się skóry. Z upływem lat skóra staje się mniej elastyczna, a mięśnie osłabione. Powoduje to opadanie luźnej skóry wokół oczu, z której tworzą się następnie worki wypełnione tłuszczem.

Cienie i worki pod oczami – przyczyny

Zabiegiem pozwalającym na pozbycie się problemu cieni pod oczami jest blefaroplastyka. Jest to zabieg chirurgiczny, polegający na nacięciu worków pod oczami, usunięcie z nich nadmiaru tłuszczu oraz wycięciu obwisłej, słabej skóry. Jest to prawdopodobnie najczęściej wykonywany zabieg związany z chirurgią estetyczną, co pokazuje, że potrafi być bardzo skuteczny. Tłuszcz gromadzący się w obwisłej skórze nie jest jednak jedyną przyczyną powstawania cieni pod oczami. Czasami wynika to również z nadmiernego gromadzenia się płynów w tkance skóry, co z kolei wynika zwykle z problemów z krążeniem.

Jak usunąć cienie pod oczami – medycyna estetyczna

Skuteczne usuwanie cieni pod oczami przy osiągnięciach współczesnej medycyny estetycznej jest jak najbardziej możliwe. Zabiegi z tym związane cieszą się wielką popularnością w krajach zachodu i zdobywają coraz większe uznanie również w Polsce.

Cienie pod oczami są bardzo częstym problemem u kobiet po 30 roku życia. Przez długi czas wydawało się, że jedynym rozwiązaniem jest stosowanie korektora, który może zamaskować takie defekty. Trudno jednak dziwić się temu, że tak wiele kobiet stara się walczyć z tym problemem. Cienie pod oczami bardzo szpecą wygląd zewnętrzny. Sprawiają wrażenie, że osoba jest skrajnie przemęczona i niewyspana. Wygląd kogoś, kto nie umie dobrze zadbać o swoje zdrowie nie jest niczym atrakcyjnym. Problem ten może mieć wiele najróżniejszych przyczyn. Niekiedy pojawia się w naturalny sposób wraz z wiekiem, kiedy skóra staje się znacznie słabsza i mniej elastyczna. Często jest to spowodowane również faktem, że skóra pod oczami u wielu osób jest bardzo cienka. W takich miejscach nasza skóra nie posiada wystarczająco dużo włókien kolagenowych, aby zakryć płytko położone naczynia krwionośne.

jak usunąć cienie pod oczami

Na szczęście medycyna estetyczna zna bardzo skuteczne rozwiązania takich problemów. Przykładem może być kwas hialuronowy w postaci żelu. Wstrzykuje się go w warstwę podskórną, gdzie od razu zwiększa swoją objętość. Wchłania nadmiar wody i tworzy specjalną warstwę w miejscu, w którym oczy wydają się być zapadnięte. Zabieg daje doskonałe efekty, pozbawione jakiegokolwiek złudzenia sztuczności. Twarz po jego wykonaniu wygląda zdrowo, świeżo i bardzo naturalnie.

Cienie pod oczami mogą wynikać z różnych przyczyn, istnieje zatem wiele ich rodzajów. Z tego powodu środki wyprodukowane na bazie kwasu hialuronowego również stają się coraz bardziej zróżnicowane i wyspecjalizowane. Projektuje się je w taki sposób, aby dawały najlepsze efekty w konkretnych przypadkach. Znacznie zwiększa to skuteczność takich zabiegów. Preparaty spełniają dokładnie potrzeby wybranych osób i idealnie pasują do charakterystyki danego problemu.

Istnieje jedynie kilka przeciwwskazań co do wykonywania zabiegów kwasem hialuronowym. Nie powinny się temu poddawać kobiety w ciąży i karmiące piersią. Zabiegów takich muszą unikać również osoby z różnymi problemami skórnymi, takimi jak trądzik czy stany zapalne.

Autor

Zespół | megathik