Zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego

Zadaniem zabiegów opartych na wypełniaczach na bazie kwasu hialuronowego jest wypełnienie zmarszczek i fałdów skórnych, poprawa objętości tkanek, powiększenie oraz korekcja kształtu ust, poprawa owalu twarzy oraz lepsze nawilżenie oraz poprawa napięcia skóry. Preparaty z kwasu hialuronowego są całkowicie bezpieczne w stosowaniu oraz charakteryzują się dobrymi efektami kosmetycznymi przeprowadzonego za ich pomocą zabiegu.

Przed przystąpieniem do zabiegu, na miejsca iniekcji nakłada się krem, który miejscowo znieczula te rejony. Rezultaty zabiegu są widoczne natychmiast, jednak ostateczny efekt będzie widoczny po około 2 – 3 dniach ze względu na konieczność zejścia ze skóry obrzęku. Od razu po wykonanym zabiegu pacjent może wrócić do codziennych zajęć.

Efektami zabiegu można cieszyć się przez czas od 6 do 12 miesięcy. Po upływie tego okresu można przystąpić do powtórnego zabiegu.

Kwas hialuronowy – nie tylko na usta

Kwas hialuronowy to naturalna substancja, która występuje w ludzkim organizmie. Zlokalizowany jest on głównie w naskórku. Posiada zdolność do wiązania dużych ilości wody, a jego podstawową rolą jest regulacja nawilżenia skóry. Z tego właśnie powodu skóra, która zawiera właściwe ilości kwasu hialuronowego jest jędrna, gładka i dobrze nawilżona. Oprócz tego, kwas hialuronowy uczestniczy także w procesie gojenia ran, redukuje stany zapalne oraz ochrania komórki skóry przed negatywnym oddziaływaniem na nie wolnych rodników.

Niestety, wraz z upływem czasu, zawartość kwasu hialuronowego w naszym organizmie zmniejsza się. Uwidacznia się to w większej suchości skóry oraz zmniejszeniu jej napięcia. Tworzą się więc zmarszczki, a twarz traci swój naturalny owal. Gorzej i dłużej goją się także rany oraz zmniejsza się odporność naszej skóry.

Kwas hialuronowy – jak stosować?

Medycyna estetyczna oferuje rozmaite preparaty wypełniające, które są w stanie uzupełnić braki kwasu hialuronowego w skórze. Ich stosowanie ma na celu wypełnienie zmarszczek oraz fałdów skórnych, poprawę nawilżenia skóry oraz jej napięcia oraz przywrócenie naturalnej objętości tkankom. Kwas hialuronowy posiada pełną zgodność biologiczną, nie powoduje więc reakcji alergicznych. Może być więc całkowicie bezpiecznie stosowany.

wypełnienie kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy – na twarz

Według najnowszych badań, kwas hialuronowy posiada jeszcze jedną interesującą właściwość. Otóż, skóra poddana zabiegowi wypełniania za jego pomocą znacznie lepiej syntezuje kolagen. Po jego podaniu w skórze zahamowane zostają także procesy degradacji kolagenu. Objawia się to poprawą jej wyglądu nawet już po wchłonięciu się kwasu hialuronowego. Efekt polepszenia jakości skóry pod wpływem wypełniania kwasem hialuronowym fachowo nazywa się biosymulacją.

Co oferują wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego:

  • Wypełnienie fałdów i zmarszczek w obrębie twarzy (czoło, kontur oczu, fałdy nosowo – wargowe i wargowo – żuchwowe, miejsce między brwiami)
  • Poprawa konturu twarzy oraz przywrócenie jej naturalnej objętości (wolumetria)
  • Lepsze wymodelowanie twarzy (np. poprawa kształtu nosa i uszu)
  • Powiększenie ust i poprawa ich kształtu
  • Zmniejszenie widoczności blizn po trądziku
  • Rewitalizacja skóry w obrębie twarzy, szyi, dekoltu oraz rąk

Pierwsza wizyta w klinice ma na celu ustalenie oczekiwań pacjenta oraz stwierdzenie, czy nie ma przeciwwskazań do przeprowadzenia zabiegu. Lekarz w oparciu o swoją wiedzę oraz oczekiwania pacjenta dobiera właściwy preparat oraz sposób i miejsce jego aplikacji. Nie ma konieczności przeprowadzenia próby uczuleniowej, gdyż kwas hialuronowy nie wywołuje żadnych reakcji alergicznych. Przed przystąpieniem do zabiegu, na około 30 – 60 min., w miejsce iniekcji nakłada się krem znieczulający.

Autor

Zespół | megathik