Depilacja laserowa – jak wygląda zabieg?

Depilacja laserowa jest coraz częściej stosowanym zabiegiem medycyny estetycznej. Na jego przeprowadzenie decydują się zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Zabieg ten należy do jednej z najskuteczniejszych metod usuwania zbędnego owłosienia. Jest on także zabiegiem całkowicie bezpiecznym oraz, przy zastosowaniu znieczulania, bezbolesnym. Depilacja laserowa jest także metodą bezinwazyjną. Po jej przeprowadzeniu nie ma problemu z wrastającymi włoskami, powstawaniem blizn czy alergiami. Na czym polega ten zabieg?

Metoda ta wykorzystuje zjawisko fototermolizy. Laser, za pomocą którego przeprowadza się depilację, wytwarza wiązkę światła, która przenika do skóry. Światło to jest pochłaniane przez melaninę, barwnik obecny w cebulkach włosowych. Pod wpływem światła cebulki ulegają zniszczeniu, zahamowany jest więc wzrost nowych włosków. Zabieg może być przeprowadzony w znieczuleniu, gdyż może on powodować pieczenie, swędzenie lub szczypanie. Stosowanie lasera jest całkowicie bezpieczne, gdyż promieniowanie nie wnika w głębsze warstwy skóry.

Źródło: http://klinikamurano.com/oferta_depilacja-epilacja-laserowa_266.html

Depilacja laserowa - jak się przygotować?

Na około miesiąc przed planowanym zabiegiem należy zaprzestać depilacji za pomocą wosku i depilatora. Należy zrezygnować także z przyjmowania ziół o właściwościach fotouczulających, np. z dziurawca. Nie należy stosować także peelingów oraz kosmetyków zawierających beta-karoten. Na ok. miesiąc przed depilacją laserową nie należy się opalać, gdyż może to spowodować przebarwienia i poparzenia skóry podczas zabiegu. Przed zabiegiem należy odbyć rozmowę z lekarzem, który dobierze parametry zabiegu oraz stwierdzi czy nie ma przeciwwskazań do jego przeprowadzenia.

Nie każdy może poddać się depilacji laserowej. Zabieg ten nie może być przeprowadzany u kobiet w ciąży oraz u dzieci przed okresem dojrzewania. Nie mogą poddawać się temu zabiegowi także chorzy na: łuszczycę, bielactwo, nowotwory, padaczkę, osoby z zaburzeniami hormonalnymi oraz ze skłonnościami do przebarwień skórnych. Depilacji laserowej nie przeprowadza się także u osób mających infekcje skórne, opryszczkę, rany na skórze oraz przyjmujących leki światłouczulające.

To, w jakim stopniu depilacja laserowa będzie skuteczna, zależy m. in. od koloru skóry, ilości i rodzaju włosków oraz od ich struktury. Aby zabieg był skuteczny, konieczne jest przeprowadzenie kilku serii, w odstępie 6-12 tygodni od siebie, gdyż laser eliminuje tylko włoski będące w fazie wzrostu.

efekty depilacji laserowej

Najłatwiej jest usunąć włoski ciemne i grube. Wystarczające w tym celu jest przeprowadzenie 5-6 serii zabiegów. Włoski jaśniejsze i cieńsze wymagają ich większej ilości. Aby usunąć całkowicie włoski z okolic twarzy, należy przeprowadzić więcej serii zabiegów. Jeden zabieg pozwala na usunięcie około 30% włosków, a trzeci do 90%.

Depilacja laserowa - cena

W zależności od obszaru ciała, który chcemy wydepilować oraz od lokalizacji gabinetu, ceny depilacji laserowej wahają się od ok. 300 zł za okolice bikini, 450 zł za łydki, 200 zł za górną wargę, 360 zł za pachy i ok. 500 zł za uda. Depilacja laserowa pleców może jednak kosztować nawet 1000 zł za jeden zabieg.

Czy depilacja laserowa boli?

Niektóre osoby podczas zabiegu mogą odczuwać dyskomfort. Zależy to od indywidualnego progu odczuwania bólu. Przeprowadzenie jednej serii zabiegu jest zazwyczaj niewystarczające, dlatego trzeba liczyć się z dodatkowymi kosztami i czasem spędzonym na jego wykonywanie. Depilacja laserowa nie jest metodą polecaną do usuwania włosów rudych i siwych oraz tzw. meszku. Zabieg ten może być przeprowadzony na praktycznie każdej części ciała oraz nie wywołuje skutków ubocznych ani nie podrażnia skóry. Prawidłowo przeprowadzone serie depilacji laserowej pozwalają na całkowite i trwałe usunięcie zbędnego owłosienia.

Autor

Zespół | megathik