Przywróć swoje loki dzięki zastrzykom PRP na wypadanie włosów

Znane również jako osocze bogatopłytkowe, PRP jest potężną substancją, która jest wykonana z niczego więcej niż cząsteczek, które już znajdują się we krwi pacjenta. Lekarze z całego świata stosują to skoncentrowane serum w leczeniu wielu różnych problemów zdrowotnych, od zapalenia stawów po uszkodzenia tkanek miękkich. Po dziesiątkach badań klinicznych, naukowcy zdali sobie sprawę, że ten rodzaj terapii może być również stosowany w leczeniu problemów kosmetycznych, takich jak utrata włosów. Oto bliższe spojrzenie na to, jak działa zabieg odbudowy włosów metodą PRP i kilka oznak, że ta procedura może być dla Ciebie odpowiednia.

Osocze bogatopłytkowe

Twój organizm wytwarza wiele różnych cząsteczek, które są niezbędne w procesie gojenia, a wśród nich znajdują się białe krwinki i płytki krwi zawarte w PRP. Kiedy skoncentrowana dawka tych cząsteczek jest wstrzykiwana do tkanki miękkiej, organizm natychmiast zaczyna naprawiać wszelkie uszkodzenia w tym obszarze. Terapia PRP jest niezwykle skuteczna, ponieważ leczy podstawowe przyczyny wypadania włosów, a nie tylko maskuje ten stan. W miesiącach następujących po zabiegach PRP, Twój organizm naprawi korzenie, mieszki włosowe i gruczoły łojowe.

Zalety terapii PRP w porównaniu z innymi zabiegami odbudowy włosów

Niestety, wiele tradycyjnych zabiegów odbudowy włosów jest niezwykle inwazyjnych i nie ma gwarancji, że rezultaty utrzymają się dłużej niż kilka lat. Po zabiegu przeszczepu włosów, pacjenci często muszą dochodzić do siebie w łóżku przez wiele dni. Nawet operacja przeszczepu włosów może być niezwykle ciężka dla organizmu, a wiele osób musi przyjmować silne środki przeciwbólowe przez wiele dni po zabiegu. Terapia PRP jest bezpieczna, skuteczna i mało inwazyjna.

Każda wizyta jest nieco inna, ale większość naszych zabiegów PRP trwa zaledwie kilka minut. Rozpoczniemy od pobrania małej próbki krwi, abyśmy mogli wyodrębnić PRP. Kiedy już będziemy mieli próbkę, umieścimy krew w wirówce, która obraca ją z bardzo dużą prędkością. Urządzenie to oddziela płytki krwi i białe krwinki od wszystkich innych komórek we krwi. Kiedy mamy już skoncentrowaną dawkę PRP, możemy wykonać zastrzyki w celu leczenia wypadania włosów.

Autor

Zespół | megathik