Mikrodermabrazja diamentowa - opis zabiegu krok po kroku

Mikrodermabrazja fakty i mity

Mikrodermabrazja redukuje zmarszczki - jest to mit. Zabieg tej jedynie spłyci drobne zmarszczki, ale nie zredukuje ich w całości. Jeden zabieg nic nie zmieni, żeby efekty były widoczne, wymagana jest seria zabiegów.

Likwiduje rozstępy- też mit. Mikrodermabrazja poprawi wygląd rozstępów, ale nie tych starych. Rozstęp musi być świeży, różowy. Jeśli rozstępy są koloru białego, nie ma co wierzyć w żadną poprawę.

Niweluje przebarwienia - nigdy w 100% nie usunie przebarwień. Mikra poprawi ich wygląd, ale trzeba wybrać całą serię zabiegów i odpowiednio pielęgnować skórę. Inaczej zapomnijcie o poprawie. Szkoda pieniędzy i nerwów.

Idealnie oczyszcza - to też mit. Wybierając się na zabieg, byłam pełna nadziei, a wręcz byłam pewna na 100%, że moja skóra zostanie idealnie oczyszczona. I znów rozczarowanie. Nie zauważyłam wielkiej poprawy. Miała zbyt wygórowane oczekiwania. Moja niewiedza- moje rozczarowanie.

Każdy może korzystać - niestety NIE. Posiadaczki sery wrażliwej, naczyniowej, skłonną do zaczerwień i rumienia powinny unikać tego zabiegu. Te rodzaje cery nie znoszą zabiegów drażniących, złuszczających i rozgrzewających. Mikrodermabrazja nie poprawi wyglądu na takich skórach, wręcz przeciwnie. Skóra stanie się bardziej podrażniona, czerwona i będzie mocno piec. Zabiegu nie powinny stosować kobiety w ciąży, gdyż w tym czasie skóra ma skłonności do przebarwień.

Pora roku nie ma znaczenia przy Mikrodermabrazji - to też jest mit. Nie zaleca się przeprowadzania zabiegu latem. Słońce w tym przypadku nie jest sprzymierzeńcem. Mikrouszkodzenia skóry, które powstają podczas zabiegu, są bardzo wrażliwe na promienie słoneczne i gdy wystawi się je na słońce, mogą powstać przebarwienia.

zalecenia po zabiegu mikrodermabrazji
 

Mikrodermabrazja diamentowa - zalecenia po zabiegu


Najlepiej zrobić zbieg dzień przed ważnym przyjęciem - nie polecam. Skóra po zabiegu jest mocno zaczerwieniona i wrażliwa. Niektóre osoby podrażnioną cerę mogą mieć nawet przez 48 godzin. To nie za bardzo pozytywnie wpływa na wygląd cery.
 

Mikrodermabrazja diamentowa - jak często?


Zaleca się zabieg Mikrodermabrazji raz w miesiącu - tutaj zdania są podzielone. Jedne kosmetyczki zapraszają za miesiąc, inne chcą zapisać na wizytę już za 7 dni. Wszystko zależy od tego, jak nasza skóra zareagowała na mikrę. Słyszałam o kobiecie, która ma bardzo grubą skórę i przychodzi na mikrę co 6 dni.
 

Mikrodermabrazja diamentowa - dla kogo?


Mikrodermabrazja tylko dla kobiet - czy to mit, czy stereotyp, sama nie wiem. Wciąż nas dziwi facet u kosmetyczki dlaczego? Mężczyźnie też mają prawo dbać o siebie jak kobiety. Ich skóra również wymaga pielęgnacji. Faceci są sami sobie winni. Mają jakieś swoje dziwne przekonania. Panowie, czas na zmiany, nie bójcie się dbać o swoją skórę. Ciekawi mnie, którzy jeszcze faceci myją twarz mydłem, a nie specjalnym żelem..

Były mity, czas na fakty związane z mikrodermabrazją

  • zabieg pobudza produkcję kolagenu, skóra jest bardziej elastyczna
  • podczas mikrodermabrazji można kontrolować głębokość ścierania
  • mikra jest bezbolesna, ale momentami czuć lekki dyskomfort, szczególnie w okolicy nosa, gdzie skóra jest wrażliwa na ścieranie
  • zabieg można często powtarzać nawet co tydzień
  • mikra to alternatywa dla pilingów mechanicznych, które nie każdy dobrze znosi
  • dogłębnie regeneruje skórę
  • eliminuje rogowacenie, suchości i uszkodzenia skóry
  • poprawia krążenie krwi i limfy
  • zwiększa chłonność kosmetyków - skóra jest bardziej odżywiona i nawilżona (dlatego po zabiegu nakładane są maski)
  • wzmacnia zdolność obronną skóry

Autor

Zespół | megathik