Modelowanie owalu twarzy

Modelowanie owalu twarzy staje się coraz popularniejszym zabiegiem leczniczym, którego wykonanie jest zasadne w momencie ewidentnego i zauważalnego spadku objętości w okolicy policzków. Obserwuje się tzw. zapadnięte policzki mające swój początek w tzw. dolinie łez. Wolumetria twarzy jest wskazana w momencie w którym :

 • należy wyeksponować kości jarzmowe;
 • występują nadmiernie przerośnięte mięśnie żwaczy ( tzw. kwadratowa twarz);
 • broda jest zbyt mało zaznaczona
 • broda jest zbyt mocno wystająca;
 • kąciki ust wyraźnie opadają;
 • pojawiają się głębokie zmarszczki o charakterze bruzd o obszarze nosowo - wargowym;
 • skóra twarzy jest wiotka;
 • występują nadmierne ubytki objętości w owalu twarzy pojawiające się najczęściej po przebyciu diety odchudzającej;
 • mamy do czynienia z asymetrią twarzy. 


Modelowanie owalu twarzy – kiedy zdecydować się na zabieg?


Twarz zmienia się wraz z wiekiem, to naturalny proces, który w niektórych przypadkach może przebiegać zbyt gwałtownie. Na ten stan wpływa wiele czynników zachodzących w obrębie komórek skóry, ale nie tylko, spośród innych znajdują się także uwarunkowania genetyczne czy stosowanie używek i nieodpowiednia dieta. 

Do najczęstszych przyczyn zmieniającego się owalu twarzy i elastyczności skóry zalicza się:

 • spadek poziomu kwasu hialuronowego w skórze,
 • zanik tkanki tłuszczowej w obrębie twarzy;
 • osłabienie i zmniejszenie ilości włókien kolagenowych;
 • czynnik grawitacyjny.

Złożoność problemu i różnorodność czynników wpływających na jego pojawienie się ma istotny wpływ na dopasowanie indywidualnego toku terapii do osoby. Cel leczenia może być odmienny u konkretnych osób, ale efekt powinien zawsze być jeden — poprawa wyglądu i owalu twarzy. Najczęściej podejmowane terapie mają na celu przywrócenie objętości policzków, korekcję w okolicach żuchwy i brody, a także wyeliminowanie głębokich zmarszczek.
 

lipoza iniekcyjna

Lipoliza iniekcyjna
 

Najnowocześniejszą metodą terapii, chętnie stosowaną przez specjalistów jest lipoliza iniekcyjna. Jak sama nazwa wskazuje, zabieg polega na ostrzykiwaniu miejsc, w których tkanka tłuszczowa ewidentnie narasta, powodując konkretne zniekształcenia. Obszar działania jest precyzyjnie określony, a wstrzykiwana substancja uaktywnia się wyłącznie w pożądanym miejscu.

Lipoliza powoduje likwidację niepożądanych komórek tłuszczowych poprzez ich rozpuszczenie. Następnie tłuszcze zostają poddane procesowi przemiany materii i naturalnie wydalone z organizmu. Medycyna estetyczna sięga po ten zabieg przy nadmiernym zgromadzeniu się tkanki tłuszczowej w podbródku czy brodzie. W szerszym zakresie jest stosowana przy usunięciu tłuszczu z ud, brzucha, pleców, pośladków, wokół pach i nad kolanami. Zabieg lipolizy jest całkowicie bezpieczny i nieinwazyjny, co stawia go ponad dość ryzykowną liposukcję, czyli chirurgiczne odsysanie tłuszczu. Ze względu na fakt, że nie jest ona obarczona ryzykiem powikłań i nie wymaga dużych nakładów finansowych, cieszy się uznaniem zarówno specjalistów, jak i pacjentek.

Jak wygląda zabieg

Przed zabiegiem zostaje wykonany szczegółowy wywiad dotyczący zdrowia pacjenta, przebytych chorób i alergii. Po pozytywnym zakwalifikowaniu się do jego wykonania możliwe jest przystąpienie do lipolizy iniekcyjnej. Na wybrane partie ciała zostaje nałożony środek znieczulający. Do iniekcji używa się cienkich igieł, dzięki czemu zabieg jest komfortowy i nie powoduje dużego dyskomfortu. Po przygotowaniu skóry i jej zdezynfekowaniu lekarz rozpoczyna wstrzykiwanie preparatu w określone miejsca. Po zabiegu może pojawić się delikatne zaczerwienienie oraz obrzęk w miejscu podania preparatu. To typowe objawy występujące po podaniu leku rozbijającego komórki tłuszczowe. W zależności od problematyki pacjenta zabieg może być jednorazowy lub też będzie istniała konieczność jego powtórzenia.

 

Modelowanie owalu twarzy - opinie, komentarze klientów 

 

 Daria   2017.07.06 [19:12]

W czerwcu zrobiłam lipozę policzków i podbródka. Jestem bardzo zadowolona z efektów jakie uzyskał mój lekarz. Sam zabieg trwał krótko, około 15 minut. Na pół godziny przed lekarz nałył mi krem znieczulający. Następnie już wkłócia cieniuteńką igłą - miałam ich sporo ponieważ moja twarz była dość okrągła, nie pasująca od całej sylwetki.. Był to mój kompleks i w końcu mogę powiedzieć, że BYŁ. Około 10 dni po zabiegu zeszła mi opuchlizna. Przez 3 tygodnie miałam zalecone noszenie opaski uciskowej. Używałam jej co dzień przez około 7 godzin na dobę. Po około 4 tygoniach zauważyłam pierwsze efekty, ostateczny efekt był widoczny w 8 tygodniu. Lipoza iniekcyjna zadziałała na mnie idelanie. Jestem bardzo zadowolona z efektów. Skóra jest bardziej sprężysta, pozbyłam się niechcianego owalu twarzy, który dręczył mnie każdego dnia. Czuję się i wyglądam świetnie. Polecam! 


 Pati   2017.08.01 [18:15]

Dwa dni temu robiłam lipozę. Twarz napuchnięta to prawda. Sporo nakłuć, nie jest to zbyt miłe wrażenie... Czekam na zniknięcie opuchlizny i ukazanie się mojego nowego kształtu buźki :) Pozdrawiam!
 

 ashet   2017.08.01 [18:15]

Ja zrobiłam (przypadkowo jadąc z koleżanką do towarzystwa na odsysanie tłuszczu :D ) Thermage na owal twarzy. Zapytałam Pani doktor czy możemy skorygować w jakiś sposób moją dość owalną buzię. Początkowo nie widziałam efektu. 2 miesiące po zabiegu nie mogłam uwieżyć. Czułam się i wyglądałam jakby grawitacja przestała działać :) Dodatkowo w późniejszym okresie wypełniłam policzki własnym tłuszczem po Thermage. Jestem bardzo zadowolona z efektów. Teraz planuję taki sam zabieg na dłonie. Pracuję jako kosmetyczka i chcę dbać o nienaganny wygląd żeby być wiarygodna dla swoich kielntów. Pozdrawiam :) 
 

 Pati   2017.09.20 [20:35]

Hejka dziewczyny - wracam z aktualizacją po lipozie. Twarz już nie jest opuchnięta, zaczynam widzieć efekty pracy mojego lekarza. Jestem bardzo zadowolona. Nie spodziewałam się tak spektakularnych efektów. :))

Autor

Zespół | megathik