Redukcja zmarszczek kwasem hialuronowym

Nasza skóra, w sposób naturalny jest zaopatrywana w kwas hialuronowy, czyli polisacharydy, w związku z czym substancji tej używa się do wypełniania bruzd i zmarszczek, pojawiających się na naszej twarzy. Zabiegi tego rodzaju, są całkowicie bezpieczne, a do tego nasz organizm świetnie je toleruje. Z wiekiem, ilość kwasu hialuronowego w naszym ciele się zmniejsza, przez co skóra traci swoją sprężystość, a to sprzyja pojawianiu się na niej wspomnianych już bruzd oraz zmarszczek.

Kolagen, czyli po prostu włókno białkowe, sprawia, że nasza skóra jest sprężysta oraz elastyczna, a kwas hialuronowy wpływa na zintensyfikowanie jego produkcji. Dlatego też, tak popularne stały się zabiegi wykorzystujące kwas hialuronowy, gdyż doskonale nawilżają skórę, modelują rysy twarzy i są w stanie spłycić pojawiające się na niej zmarszczki.

Podczas zabiegu, substancja ta zostaje wprowadzona za pomocą mikroiniekcji i co bardzo ważne dla pacjentów, po podaniu kwasu hialuronowego twarz prezentuje się naturalnie. Nie musimy się zatem martwić brakiem mimiki czy też tym, że nasza twarz będzie wyglądała po prostu sztucznie. Przed zabiegiem, pacjentom podawane jest także miejscowe znieczulenie, w którym zawarta jest lidokaina.

Zabieg może trwać od pół godziny do godziny, a jego efekty, które można zauważyć od razu po zabiegu, zwykle utrzymują się od 6 do 12 miesięcy.

Redukcja zmarszczek – wskazania do zabiegu

Zabieg wstrzyknięcia kwasu hialuronowego warto przeprowadzić, gdy:

- potrzebna jest korekcja głębokich bruzd nosowo-wargowych,

- chcemy zlikwidować tzw. lwią zmarszczkę, linie marionetki czy doliny łez,

- chcemy usunąć zmarszczki wokół oczu,

- potrzebne jest wymodelowanie łuku brwiowego oraz zapadniętej okolicy skroniowej,

- chcemy dokonać korekcji konturu twarzy, czy też ubytków albo blizn,

- potrzebne jest wypełnienie w okolicach grzbietowej części dłoni.

redukcja zmarszczek

Redukcja zmarszczek – efekty zabiegu

Po przeprowadzeniu zabiegu skóra jest bardziej nawilżona oraz odmłodzona, a dodatkowo jest chroniona przed wolnymi rodnikami. Zmarszczki zostają wygładzone i dostrzegalny jest efekt liftingujący.

PRZECIWWSKAZANIA DO ZABIEGU:

Zabieg wstrzyknięcia kwasu hialuronowego nie powinien być przeprowadzany w przypadku, gdy pacjent/pacjentka:

- jest w ciąży lub karmi piersią,

- zmaga się z chorobą nowotworową lub chorobami autoimmunologicznymi,

- ma miejscowe stany zapalne,

- ma skłonność do tworzenia się bliznowców,

- ma niewyrównaną cukrzycę,

- jest uczulony na kwas hialuronowy,

- przyjmuje leki przeciwzakrzepowe,

- cierpi na epilepsję,

- zmaga się z aktywną infekcją miejsc poddawanych zabiegowi,

- ma zaburzenia krzepliwości krwi.

Redukcja zmarszczek – jak postępować po zabiegu?

Po zabiegu możemy zauważyć małe zaczerwieniania, obrzęk, zasinienie lub też odczuwać niewielki ból w tych okolicach, w których podawano kwas hialuronowy. Są to jednak krótkotrwałe dolegliwości i pacjenta nie wymaga rekonwalescencji. Należy tylko pamiętać by:

- przez 48 godzin nie eksponować skóry na słońcu,

- przez kilka godzin ograniczyć gwałtowną mimikę,

- nie dotykać miejsc iniekcji tuż po zabiegu,

- przez 5 dni unikać dużego wysiłku,

- przez 2 tygodnie nie korzystać z sauny i solarium.

 

Redukcja zmarszczek - opinie, komentarze klientów 

 

 Marcela   2017.09.01 [14:02]

Rok temu byłam na wypełnianiu bruzd około nosowych. Efekt - niesamowity... Lekarz poinformował mnie, że efekt ma się utrzymać około 10 miesięcy. Co do przebiegu samego zabiegu odbył się mniej boleśnie niż przypuszczałam - ale wiadomo, że strach ma wielkie oczy.. Lekarz nałożył mi znieczulenie na twarz w postaci kremu. Odczuwałam dyskomfort natomiast efekt wart jest poświęcenia. Ubyło mi kilka lat ;) Polecam każdemu! 


 a.d.a   2017.09.02 [08:15]

Marcela a jaki był koszt wykonania Twojego zabiegu?  I jakim środkiem lekarz wypełniał bruzdy?

 

 Marcela   2017.09.02 [15:11]

a.d.a. - zapłaciłam 1000 zł, a preparat jakiego używał lekarz to surgid 24 - roztwór kwasu hialuronowego :) Bezpieczny, jaki się zorientowałam i to samo potwierdził lekarz. 

 

 a.d.a   2017.09.03 [09:05]

Marcela dzięki za odpowiedź ;) W najbliższym czasie także planuję taki zabieg i zasięgam informacji. 

 

 domi07   2017.09.08 [18:03]

Cześć dziewczyny! Moja historia wygląda tak. Półtora roku temu miałam robiony Matridex w klinice Murano w Warszawie: http://klinikamurano.com/oferta_kwas-hialuronowy_19.html. Lekarz użył na moją twarz do wypełnienia zmarszczek dwie ampułki - każda po 800 zł. To prawda, co mówi Marcela - ból jest odczuwalny ale efekt wart chwili cierpliwości. Po zabiegu w tym samym dniu miałam lekkie zaczerwienienie twarzy. Na drugi dzień odczuwałam lekki ból, za to trzeciego dnia wszystko wróciło do normy. Zmarszczki zniwelowane natychmiastowo. Mija 9 miesiąc od zabiegu. Widzę, że na nastepny mies będę musiała udać się i dostrzyknać preparatu ale na pewno już nie tyle co za pierwszym razem. Jestem bardzo zadowolona. Pozdrawiam! 

Autor

Zespół | megathik