Ponad połowa ludzi nie zmienia rutyny pielęgnacji skóry zimą, badania sugerują

Ponad połowa ludzi nie zmienia rutyny pielęgnacji skóry zimą, badania sugerują, że

Ponad połowa społeczeństwa irlandzkiego nie dostosowuje swojej rutyny pielęgnacyjnej do zimnej pogody, jak wynika z nowych odkryć. W badaniu przeprowadzonym przez McCabes Pharmacy, 54.1% respondentów stwierdziło, że nie zmienia swojego rytuału pielęgnacyjnego podczas zimy, a kolejne 6.2% stwierdziło, że nie wie, że będzie to miało znaczenie.

Podczas gdy co piąta ankietowana osoba twierdziła, że zmienia swoje rytuały pielęgnacyjne w miesiącach zimowych, podobny odsetek przyznał, że w ogóle nie stosowała żadnego systemu pielęgnacji skóry.

Dalsze badania wykazały, że jedna trzecia społeczeństwa irlandzkiego cierpi z powodu problemów skórnych w okresie zimowym, w tym pękniętych ust, podrażnień skóry i bolesnej, suchej skóry.

Można jednak chronić skórę przed trudnymi warunkami atmosferycznymi, stosując produkty do pielęgnacji skóry, które mają na celu utrzymanie jej gładkości i nawilżenia. Mówi Lisa Byrne, farmaceutka nadzorująca aptekę w McCabes Pharmacy: "Kiedy Twoja skóra jest odwodniona, może wydawać się logiczne, aby spienić ją dużą ilością gorącej, mydlanej wody, ale to może w rzeczywistości pogorszyć jej suchość. Zaleca się unikać długich gorących kąpieli, trzymać krótkie prysznice i używać tylko ciepłej wody.

Jeśli suchość nie zostanie stwierdzona, skóra może pękać i powodować przenikanie bakterii. Może to spowodować cellulitis - bakteryjne zakażenie skóry, które może powodować ból, zaczerwienienie i obrzęk. Powiedziała Selene Daly, pielęgniarka kliniczna w Szpitalu Uniwersyteckim Sligo, specjalistka w dziedzinie dermatologii: "Używanie mydeł bez mydła wraz z preparatem nawilżającym jest sposobem walki z zimową suchą skórą. Zwiększenie częstotliwości nawilżania wraz ze zmianą na bardziej tłusty krem może również pomóc.

Kremowe preparaty oczyszczające są łagodniejsze i pomagają nawilżać skórę, natomiast preparaty nawilżające na bazie oleju tworzą warstwę ochronną i utrzymują dodatkowe nawilżenie. Serum, maseczki na noc i olejek na noc również mogą pomóc w zatrzymaniu wilgoci. Aby jednak zapobiec dalszemu wysuszaniu i podrażnieniom, zaleca się unikać produktów na bazie alkoholu, ostrych peelingów i maseczek, a także nadmiernego złuszczania i stosowania ostrych mydeł.

Selene dodał: "Nie zaleca się stosowania fizycznych środków złuszczających do skóry suchej. Są one wykonane z pestki brzoskwini, która jest ścieralna dla skóry i może wywołać reakcję alergiczną lub wybuch egzemy.

Osoby cierpiące na egzemę atopową zazwyczaj mają bardzo suchą skórę, ponieważ nie jest ona w stanie utrzymać odpowiedniej ilości wilgoci. Zimna i sucha pogoda może powszechnie wywoływać objawy tego stanu, do których należą suchość, pękanie i swędzenie.

Chociaż niektóre produkty wymagają dostosowania do różnych pór roku, SPF powinien być stosowany przez cały rok, aby chronić skórę przed stałą obecnością promieni UVA w zimowym słońcu i blaskiem śniegu.

Autor

Zespół | megathik